„Rožinis gyvenimas“ – ir sergant krūties vėžiu gyvenimas tęsiasi

„Rožinis gyvenimas“ – tai žurnalas ir portalas, skirtas moterims, sergančioms krūties vėžiu:  apie ligą bei jos gydymą, apie medikus, pacientes ir apie gyvenimą, kuris tęsiasi toliau net ir susirgus.

„Jau ne pirmus metus bendraujame su krūties vėžiu sergančiomis moterimis, su jas gydančiais medikais, su vaistus joms kuriančiomis farmacijos kompanijomis. Ir tas bendravimas atvėrė skaudžią tiesą – susirgusioms moterims labai trūksta informacijos ir apie ligą, jos gydymą, ir apie gyvenimą su liga: apie santykius su vyru, bendravimą su vaikais ir artimaisiais, reabilitaciją, mitybą ir daugelį kitų klausimų. Gydytojai ir slaugytojai tiesiog nespėja šių klausimų paliesti dėl laiko stokos, artimieji pasimetę ir išsigandę ne mažiau už sergančiąsias – ką daryti, kur ieškoti pagalbos? Lieka išganingasis Google su plačiu srautu informacijos – patikimos ir nepatikimos. O mes labai norėtume, kad tuo metu šios moterys atrastų „Rožinį gyvenimą“, – komentuoja naujo žurnalo atsiradimo priežastis jo leidėjos Ieva Kašauskaitė–Petrauskienė ir Vaida Samuolytė.

Pasak pašnekovių, iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad informacijos apie krūties vėžį yra labai daug, ir tai – tiesa. Tačiau dalis straipsnių yra labai specifiniai, suprantami tik specialistams. Be to, ieškant informacijos bendrame sraute, labai sunku atsirinkti, kuria iš tiesų galima pasitikėti, o kuri – visiškas absurdas. Serganti moteris ypač jautriai reaguoja į informaciją apie jos sveikatą, tad nepatikimos ir negatyvios žinios apie diagnozę gali turėti neigiamos įtakos onkologinės pacientės savijautai, jos sveikimui.

2020 m. rudenį „Rožinis gyvenimas“  buvo pristatytas Nacionaliniame vėžio institute, Švento Pranciškaus onkologijos centre Klaipėdoje, krūties vėžiu sergančių moterų draugijose visoje Lietuvoje.

Pristatymo renginio akimirkos

Leidinyje suteikiama daug informacijos apie krūties vėžį, apie visus šios ligos aspektus – kaip ji diagnozuojama, gydoma, kur galima kreiptis pagalbos. Žurnale kalbinami gydytojai ir slaugytojai, onkopsichologai, dietologai – visi, kurie galėtų padėti onkologinėmis ligomis sergančioms pacientėms joms sunkiu laikotarpiu. Leidinyje pasakojamos ir ligą jau įveikusių ar su ja gyvenančių moterų istorijos. Taip pat moterims primenama – net ir sirgdamos onkologine liga jos gali gyventi visavertį gyvenimą.

Žurnalas krūties vėžiu sergančioms moterims bus platinamas nemokamai, pacientės galės jį rasti didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose, pacientų organizacijose. Planuojama, kad leidinys taps periodiniu, bus leidžiamas kelis kartus per metus. Vėliau jo straipsniai bus publikuojami ir portale.

Edmundo Paukštės nuotraukos.