Mielos skaitytojos,

Jūsų rankose – pirmas žurnalo „Rožinis gyvenimas“ numeris. Tarsi mūsų laiškas Jums, raginantis nepasiduoti, nenuleisti rankų, mėgautis gyvenimu – tiek, kiek leidžia Jūsų jėgos, Jūsų sveikata.

Apie ką šis žurnalas ir kodėl jis turėtų būti Jums įdomus? Jau ne pirmus metus bendraujame su krūties vėžiu sergančiomis moterimis, su jas gydančiais medikais, su vaistus joms kuriančiomis farmacijos kompanijomis. Ir tas bendravimas atvėrė skaudžią tiesą – susirgusioms moterims labai trūksta informacijos apie ligą. Išgirsta diagnozė trenkia it žaibas, sukelia sumaištį, veda į neviltį. Medikai užkrauti darbais, artimieji sutrikę ir išsigandę ne mažiau už Jus – ką daryti, kur ieškoti pagalbos? Lieka išganingasis Google su plačiu srautu informacijos – patikimos ir nepatikimos. Suvesti keli raktiniai žodžiai gali suteikti vilties, bet labai dažnai – nužudyti ją, skelbdami pačias juodžiausias Jūsų diagnozės perspektyvas.

Mes labai norėtume, kad šiuo laiku į Jūsų rankas patektų mūsų „Rožinis gyvenimas“, nes jis ne tik apie ligą, bet ir apie viltį. Ne, mes tikrai nesiūlome užsimerkti prieš realybę ir atsiduoti rožinėms svajonėms. Mūsų tikslas – suteikti kuo daugiau informacijos apie krūties vėžį, apie visus šios ligos aspektus – kaip ji diagnozuojama, gydoma, kur galite kreiptis pagalbos.

Pasakodamos apie ligą, norime pasakyti Jums dar vieną labai svarbų dalyką – Jūsų gyvenimas tęsiasi. Metus, dvejus, dešimtmetį ar dar pusšimtį – kol kas niekas, deja (ar laimė?), to nežino. Ir tik Jūsų sprendimas, kaip šį laiką nugyventi – pykstant, raudant, skundžiantis likimu ar mėgaujantis kiekviena diena. Mūsų nuoširdus lūkestis būtų, kad Jūs pasirinktumėte antrą variantą.

Todėl ir žurnalas vadinasi „Rožinis gyvenimas“. Rožinė – tai vilties ir džiaugsmo spalva. Tai ir rožinės vaikystės suknelės, rožinės paauglystės svajos, rožinis dangus virš marių, kai jį nuspalvina į jūrą besileidžiančios saulės spinduliai. Tiek daug visko telpa rožinėje spalvoje. Taip pat, kaip ir gyvenime. Ir liga, netgi labai sunki, negali viso to uždažyti niūria juoda spalva. Nepamirškite to!

Žurnalo idėją iš Prancūzijos mums parvežė dr. Birutė Brasiūnienė, NVI Chemoterapijos skyriaus vedėja. Ji ir žurnalo pavadinimo krikštamotė.

„Legendinė prancūzų dainininkė Edit Piaf, net iškankinta ligų ir asmeninių dramų, plačia krūtine dainavo apie gyvenimą en rose (la vie en rose); prancūzų vasaros pietų stalas, pripildytas artimųjų klegesio, neįsivaizduojamas be rožinio vyno, rožiniai akiniai irgi – gražaus ir lengvo gyvenimo simbolis. Todėl visoms moterims linkiu niekada nepamiršti, kad į netikėtus gyvenimo iššūkius visada galime žvilgtelėti pro rožinius akinius, pro juos galime pamatyti gyvenimo džiaugsmą net ten, kur nebesitikim jo rasti… Mylėkite save!“ – toks būtų jos palinkėjimas visoms Lietuvos moterims.

„Linkiu, kad šio žurnalo tekstai būtų kaip veidrodis Tau pamatyti, kokia drąsi, stipri, jautri, graži ir nuostabi esi“, – tokius palinkėjimus siunčia viena iš autorių, VU Santaros klinikų medicinos psichologė Eglė Urbutienė.

Nuoširdžiai linkime kuo geriausios sveikatos

Ieva Kašauskaitė-Petrauskienė
Vaida Samuolytė