2021 m. pavasario numerio redakcijos žodis

Mielos skaitytojos,

labai džiaugiamės, kad mūsų draugystė tęsiasi toliau. Tikimės, kad šis žurnalo „Rožinis gyvenimas“ numeris nors šiek tiek, nors milimetru palengvins Jūsų kelionę per ligą: suteiks žinių, paguos, nuramins, primins, kad Jūs – ne viena šiame kelyje, o svarbiausia – suteiks vilties.

Jei rengiant spaudai pirmą žurnalo numerį kartais apnikdavo akimirkos abejonė, ar tikrai jo reikia, ar tikrai rašome apie tai, kas svarbu ir aktualu, tai šįkart jaučiamės kur kas tvirčiau. Tvirčiau, nes pristatydamos jau išleistą „Rožinio gyvenimo“ numerį, susitikome su krūties vėžiu sergančiomis moterimis, su jas gydančiais medikais. Tie susitikimai buvo neįkainojama patirtis, padėjusi dar geriau suprasti, kas iš tiesų rūpi, kas domina su sunkia liga kovojančias mūsų skaitytojas. Labai norėtume, kad žurnalas ne tik paguostų, nuramintų, bet ir suteiktų vertingų žinių, atsakytų į rūpimus klausimus.

„Paaiškėjo, kad mano vėžys nors ankstyvas, bet agresyvus ir linkęs metastazuoti. Tai buvo toks šaltas dušas. Tačiau jis skatino eiti pirmyn. Man reikėjo plano, žinoti, ką daryti… Laimei, mūsų aplinkoje daug mokslininkų, medikų, kurie nuramino, parodė kelius, kur ieškoti atsakymų”, – pasakoja apie kelionės su liga pradžią Rimantė, viena iš šio žurnalo pašnekovių.

Ne kiekvienos aplinkoje yra daug mokslininkų, medikų, kurie gali padėti sunkioje akistatoje su liga. Tad mūsų tikslas – kad tuo patarėju Jums taptų „Rožinis gyvenimas“. Toks ištikimas palydovas – ir laukiant dar vienos konsultacijos, ir stebint, kaip lėtai laša „chemija“, ir gaminant pietus ar darant mankštą, ir ieškant nusiraminimo bei vilties.

Taigi, labai norėtume padėkoti Lietuvos gydytojams, slaugytojoms, onkopsichologams, dietologams ir visiems, kurie yra šio žurnalo temų ir straipsnių įkvepėjai. Bendraujant gimsta temos, į žurnalo puslapius ateina gražiausios pažintys. Būtent jie, gydytojai, mato Jus iš arti, mielosios skaitytojos. Mato jautrias, kartais prarandančias pagrindą po kojomis, kartais – besidžiaugiančias. Jie yra šalia, kai esame pažeidžiamiausios – kenčiančios, sutrikusios, bijančios, galų gale, paprasčiausiai, nuogos ant operacinio stalo.

Taigi, norime padėkoti Jums, ir tiems, kurie eina ligos keliu drauge su Jumis. Ačiū kad skaitote, laukiate mūsų „Rožinio gyvenimo“.

Toms, kurios nespėjo perskaityti  pirmo žurnalo numerio, primename, kad jį jau galima rasti internetiniu formatu www.rozinisgyvenimas.lt ; kviečiame skaityti naujienas mūsų paskyroje „Rozinis gyvenimas“ feisbuke.

Nuoširdžiai linkime kuo geriausios sveikatos

Ieva Kašauskaitė-Petrauskienė
Vaida Samuolytė

2020 m. rudens numerio redakcijos žodis

Mielos skaitytojos,

Jūsų rankose – pirmas žurnalo „Rožinis gyvenimas“ numeris. Tarsi mūsų laiškas Jums, raginantis nepasiduoti, nenuleisti rankų, mėgautis gyvenimu – tiek, kiek leidžia Jūsų jėgos, Jūsų sveikata.

Apie ką šis žurnalas ir kodėl jis turėtų būti Jums įdomus? Jau ne pirmus metus bendraujame su krūties vėžiu sergančiomis moterimis, su jas gydančiais medikais, su vaistus joms kuriančiomis farmacijos kompanijomis. Ir tas bendravimas atvėrė skaudžią tiesą – susirgusioms moterims labai trūksta informacijos apie ligą. Išgirsta diagnozė trenkia it žaibas, sukelia sumaištį, veda į neviltį. Medikai užkrauti darbais, artimieji sutrikę ir išsigandę ne mažiau už Jus – ką daryti, kur ieškoti pagalbos? Lieka išganingasis Google su plačiu srautu informacijos – patikimos ir nepatikimos. Suvesti keli raktiniai žodžiai gali suteikti vilties, bet labai dažnai – nužudyti ją, skelbdami pačias juodžiausias Jūsų diagnozės perspektyvas.

Mes labai norėtume, kad šiuo laiku į Jūsų rankas patektų mūsų „Rožinis gyvenimas“, nes jis ne tik apie ligą, bet ir apie viltį. Ne, mes tikrai nesiūlome užsimerkti prieš realybę ir atsiduoti rožinėms svajonėms. Mūsų tikslas – suteikti kuo daugiau informacijos apie krūties vėžį, apie visus šios ligos aspektus – kaip ji diagnozuojama, gydoma, kur galite kreiptis pagalbos.

Pasakodamos apie ligą, norime pasakyti Jums dar vieną labai svarbų dalyką – Jūsų gyvenimas tęsiasi. Metus, dvejus, dešimtmetį ar dar pusšimtį – kol kas niekas, deja (ar laimė?), to nežino. Ir tik Jūsų sprendimas, kaip šį laiką nugyventi – pykstant, raudant, skundžiantis likimu ar mėgaujantis kiekviena diena. Mūsų nuoširdus lūkestis būtų, kad Jūs pasirinktumėte antrą variantą.

Todėl ir žurnalas vadinasi „Rožinis gyvenimas“. Rožinė – tai vilties ir džiaugsmo spalva. Tai ir rožinės vaikystės suknelės, rožinės paauglystės svajos, rožinis dangus virš marių, kai jį nuspalvina į jūrą besileidžiančios saulės spinduliai. Tiek daug visko telpa rožinėje spalvoje. Taip pat, kaip ir gyvenime. Ir liga, netgi labai sunki, negali viso to uždažyti niūria juoda spalva. Nepamirškite to!

Žurnalo idėją iš Prancūzijos mums parvežė dr. Birutė Brasiūnienė, NVI Chemoterapijos skyriaus vedėja. Ji ir žurnalo pavadinimo krikštamotė.

„Legendinė prancūzų dainininkė Edit Piaf, net iškankinta ligų ir asmeninių dramų, plačia krūtine dainavo apie gyvenimą en rose (la vie en rose); prancūzų vasaros pietų stalas, pripildytas artimųjų klegesio, neįsivaizduojamas be rožinio vyno, rožiniai akiniai irgi – gražaus ir lengvo gyvenimo simbolis. Todėl visoms moterims linkiu niekada nepamiršti, kad į netikėtus gyvenimo iššūkius visada galime žvilgtelėti pro rožinius akinius, pro juos galime pamatyti gyvenimo džiaugsmą net ten, kur nebesitikim jo rasti… Mylėkite save!“ – toks būtų jos palinkėjimas visoms Lietuvos moterims.

„Linkiu, kad šio žurnalo tekstai būtų kaip veidrodis Tau pamatyti, kokia drąsi, stipri, jautri, graži ir nuostabi esi“, – tokius palinkėjimus siunčia viena iš autorių, VU Santaros klinikų medicinos psichologė Eglė Urbutienė.

Nuoširdžiai linkime kuo geriausios sveikatos

Ieva Kašauskaitė-Petrauskienė
Vaida Samuolytė